10 טיפים שימושיים לשדרוג מטבח במחיר למשתכן

איך לשדרג את מטבח במחיר למשתכן? איך לשפר את איכות העבודה ונראות המטבח בכמה פעולות פשוטות?
קבלו עשרה טיפים מעולים וחסכוניים לפתרונות אחסון, לעבודה במטבח ולעיצוב סטייליסטי למטבח החדש שלכם

מטבח מחיר למשתכן

מטבח בדירת מחיר למשתכן מצריך מחשבה והחלטה, בין אם החלטתם להשאיר את המטבח הסטנדרטי שהקבלן מציע לכם ובין אם החלטתם לוותר עליו ולתכנן מטבח חדש לחלוטין, ריכזנו עבורכם 10 טיפים לשדרוג מטבח במחיר למשתכן שיעזרו לכם להפוך את המטבח שלכם לחלל מעוצב, פרקטי ובעל מקומות אחסון רבים לעבודת מטבח מהירה ונכונה.

במידה והחלטתם להשאיר את מטבח הקבלן, ממליצים לכם גם להרחיב בנושא ולקרוא את הכתבה בנושא טיפים לשדרוג מטבח הקבלן במחיר למשתכן. במידה והחלטתם לוותר על מטבח הקבלן ולהחליפו במטבח אחר הכנסו לכתבה בנושא.

חלק מהטיפים בכתבה זו אפשריים ליישום גם אם השארתם את המטבח הסטנדרטי של הקבלן, ואחרים מצריכים שדרוג של המטבח באלמנטים פשוטים או תכנון יותר נכון של מטבח אם החלטתם לוותר על המטבח הסטנדרטי.

טיפים לאחסון חכם 

אחסון כידוע, הוא פקטור חשוב מאוד במטבח ובכלל. הכלים הרבים שאנו משתמשים בהם במהלך היום בעבודת המטבח זקוקים למקומות אחסון נכונים. על מנת לייעל את העבודה ולשמור על סדר וניקיון צרפנו כמה טיפים לאחסון נכון:

טיפ ראשון – ארון לכלים בשימוש יומיומי

מומלץ מאוד לזוכים עם ילדים קטנים. בבתים אלו הפעילות במטבח גבוהה ואינטנסיבית, תחלופת הכלים גבוהה והכיור מתמלא בכלים מספר פעמים ביום. אחסון פונקציונלי המיועד למטרה הזאת ומחולק לאחסון של צלחות וכוסות יקל על התפעול ויחסוך מקום על השיש. המידות המומלצות לארון כזה הן 60 ס"מ אורך ועומק של עד 45 ס"מ.

טיפ שני – אחסון בתוך אחסון

נצלו באופן מיטבי את מקומות האחסון שלכם. לאחר שדאגתם למספר מקומות נכון של אחסון עכשיו תוכלו לשדרג גם אותם. במגירות עמוקות שמגיעות בדרך כלל בעומק 60 ס"מ ניתן להתקין מידוף פנימי היוצר שני מדפים בתוך המגירה.

המדפים אינם נשענים או תלויים אחד בשני והם פונקציונליים ויעילים. רעיון זה ניתן ליישום והתקנה בחברות הפרזול הגדולות. הביאו את המגירות אליהם והם יתקינו לכם מידוף פנימי לפי מידות וצורך. כמו כן, ניתן למצוא פתרונות חלוקה פנימית בחנות הרהיטים הגדולה איקאה, לפתרון במחיר נגיש ונוח.

טיפ שלישי – אחסון של ירקות יבשים

בצל, שום ותפוחי אדמה מומלץ למקם על אלמנטים תלויים מהתקרה או מדפים צפים, על מנת לדאוג לאוורור נכון עבורם, לניצול נכון ומיטבי של החלל ולשדרוג עיצוב המטבח. אופציה נוספת ומעניינת הם אלמנטים עצמאיים שעומדים על הרצפה, פתרון עיצובי ופרקטי גם יחד, לדוגמא יחידת מגירות רשת העומדת בצמוד לקיר או לאי במטבח.

טיפ רביעי – מגירות, מגירות

וודאו כי יש במטבח 6 מגירות סטנדרטיות לפחות ברוחב של 60 ס"מ, זהו מספר מגירות מינימלי לפעילות מטבח של משפחה בת 4 נפשות.

שימו לב כי בהתאם למפרטי מחיר למשתכן, הארון שתקבלו אמור לכלול יחידת מגירות ברוחב 60 ס"מ לפחות, לכל גובהו ולכל עומקו.

המלצה חמה ממני, השתמשו בכמה שיותר מגירות לעומת ארונות. זהו פתרון אחסון פונקציונלי, יעיל ומהיר יותר במיוחד במטבח קטן. דייקו את מספר המגירות שאתם זקוקים להם בעזרת חלוקת התכנון לפרמטרים שפירטתי עליה בתחילת הכתבה.

שיטות לעבודה קלה ומהירה במטבח

טיפ חמישי – הכירו את שיטת 60

אם כבר השקעתם ושדרגתם את המטבח שימו לב לטיפ החשוב הזה!

על מנת ליצור חלוקה חכמה ונכונה למשטחי עבודה במטבח נחלק את אזור השיש לפי "שיטת 60" :

משטח השיש שלנו מחולק לכמה אזורים – אזור המקרר, משטחי עבודה, אזור הכיריים וכיור.

מומלץ לתכנן את משטחי העבודה כך שיפרידו בין אזור הכיריים והכיור ברוחב של 60 ס"מ באופן הבא: משטח עבודה 60 ס"מ – מקרר, משטח עבודה 60 ס"מ – כיריים – משטח 60 ס"מ – כיור – משטח 60 ס"מ.

בעזרת החלוקה של 'שיטת 60' ניצור לעצמנו משטחי עבודה קטנים ליד אזורי הפעילות שהם הכיריים, הכיור והמקרר. הקצאת משטח עבודה קטן צמוד לאזורי הפעילות (מקרר, כיור, כיריים) יסייע לנו בתפעול מהיר, נקי ונוח לעבודה במטבח.

טיפ שישי – חוק 6 הצעדים

ידוע כי כל פעולה שלנו במטבח לוקחת לנו 8-6 צעדים. חוק 6 הצעדים מבקש לצמצם את הזמן למינימום צעדים במטבח עבור כל פעולה. בעזרת חלוקה נכונה של משטחי העבודה תוכלו לייעל ולנצל באופן מקסימלי את הפעילות שלכם במטבח וכך תקטינו את כמות הצעדים שלכם בין פעולה לפעולה.

לדוגמא, אם אנחנו מכינים כרגע ארוחה פשוטה, למשל חביתה, סלט וכריכים, נרצה להכין אותה בכמה שפחות צעדים.

ניצור לעצמנו "פס חם" בו נכין את החביתה ונטגן אותה על הכיריים. ה"פס הקר" שלנו ישמש אותנו בהכנת סלט וכריכים אותם נכין במשטח 60 שהקצנו מראש. אנחנו רוצים לוודא שלא נצטרך ללכת יותר משישה צעדים בין ה"פס החם" ל"פס הקר". אבזור ותכנון נכון של המטבח יבטיח את זה.

טיפ שביעי – מטבח פעיל זקוק לזרימת אוויר טובה

שימו לב כי אזור הכיריים קרוב לחלון או פתח אוויר וכי קיימת זרימה טובה של אוויר (סירקולציה) באזור זה. מיקום מרוחק של הכיריים מהחלון יגרום לכך שריחות הארוחה האחרונה שלכם יורגשו לאורך כל השבוע, גם בחדרים האחרים בבית.

ידוע לנו כי ישנן תכניות בנייה שבהן מיקום הכיריים רחוק מאזור החלון (או לעיתים שאין חלון במטבח). לאלו מכם שמחזיקים בתכנית מטבח כזו אני ממליצה לרכוש קולט אדים מצויין ואיכותי שיצמצם משמעותית את ריחות הבישול בדירה.

עיצוב וסטיילינג

טיפ שמיני – כוורות לפריטים קטנים וצבעוניים

אותן כוורות יונחו על השיש או על מדפים ואפשר להכניס לתאים שלהן תבלינים בצנצנות קטנות, כוסות שמפניה, ריבות וחמוצים שעשינו במלאכת ידינו או כל דבר אחר שעולה ברוחכם.

טיפ תשיעי – הוספת בריקים

בריקים הם בעצם חיפוי קיר העשוי מלבנים שחוממו בחום גבוה, המעניקות מראה עתיק ומרשים. יתרונות הבריקים רבים: הם עמידים לתנודות ושינויי מזג האוויר, יש להם יכולת בידוד לאקוסטיקה של החדר, הם עמידים לאורך זמן ללא צורך בתחזוקה ומגיעים במגוון גדול של צבעים ומרקמים.

תוכלו להוסיף אותם לעמודי תווך הקיימים בדירה, להוסיף קיר המיועד למטרה זו או לבחור קיר במטבח או בפינת האוכל ליצירת אווירה נעימה ומעוצבת. על גבי הבריקים ניתן להוסיף תאורה מעניינת שתשתלב ותאיר את הלבנים היפות.

טיפ עשירי – סטייל ורגש במטבח

תוכלו לבחור קיר אחד במטבח לצבוע אותו בצבע מגנט! הדביקו עליו את היצירות שלכם ושל הילדים (יש מלא מקום ליצירות מהגן) תמונות משפחה ותמונות עיצוביות, מתכונים של מאכלים אהובים על בני הבית, הודעות ורשימת קניות לסופר ליצירת אווירה משפחתית גם במטבח.

זהו עיצוב עדכני וסופר סטייליסטי לאלו מכם שחשוב להם להישאר בטרנד. תוכלו להוסיף מסגרת עץ סביב המגנט לשדרוג.

השקיעו בלב של הבית 

צרו לעצמכם מרחב נוח ונעים, קל לתפעול המזמין את בני הבית להנות ממנו. המטבח הוא הלב של הבית, שווה להשקיע בו. השקעה במטבח היא השקעה בעצמכם ובאיכות החיים שלכם.

לסיכום

תכנון מטבח בצורה נכונה ויעילה תהפוך את המטבח שלכם לפרקטי ונגיש, מקום שנעים לבשל בו לכל המשפחה, החל ממקומות האחסון ועד חישוב המשטחים והמרחקים במטבח. גם אם אינכם מתכננים את המטבח מחדש הטיפים יעזרו לכם לשדרג אותו בתוספות עיצוביות ופרקטיות לניצול טוב של החלל והפיכתו לאזור חם ונעים לכל בני הבית.

מתעניינים במטבח חדש? לחצו כאן

 

אין כל סיבה שלא נקבל הטבות והנחות משמעותיות מספקים ונותני שירותים, ושלא ננצל את הכוח הצרכני שלנו בכדי לקנות ביחד מוצרים ושירותים במחירים שפויים יותר.
מסקר צרכני דירות מגורים שערכנו לאחרונה גילינו שרבים מרוכשי הדירות היו שמחים לקבל הטבות, שירותים ומידע שמותאם לצרכים המאפיינים את הרכישה האישית שלהם.
אנחנו פה כדי לתפור את החליפה המדויקת ביותר עבורכם!

benefits

התכנים לחברי האיגוד מתעדכנים באופן שוטף
הצטרפו אלינו בחינם והישארו מעודכנים

Union registration

תפריט נגישות